Od połowy października zapraszamy Państwa do nowo otwartego gabinetu rehabilitacji dla dzieci i młodzieży.

Jeśli niepokoi Cię postawa Twojego dziecka i zauważalne są objawy takie jak niesymetryczne ustawienie ramion, odstające łopatki, różnica pomiędzy wcięciami w talii, asymetria bioder, przesunięcie się tułowia dziecka względem miednicy, koślawe kolana, bądź źle stawiane stopy zapraszamy do naszego gabinetu rehabilitacji na konsultacje z chirurgiem dziecięcym oraz naszym fizjoterapeutą.

Do najczęściej występujących i spotykanych wad postawy u dzieci i młodzieży są:
● Skolioza czynnościowa (postawy skoliotyczne),
● Kifoza czynnościowa (plecy okrągłe),
● Lordoza czynnościowa (plecy wklęsłe),
● Koślawe i szpotawe kolana,
● Płaskostopie.

Nieleczone wady postawy zwiększają ryzyko urazów w obrębie układu kostno-stawowo-mięśniowego oraz zaburzają prawidłowy rozwój i funkcjonowanie.

Wcześnie wykryta wada postawy u dziecka jest możliwa do wyprowadzenia, a wdrożona rehabilitacja może zatrzymać ten patologiczny stan i przywrócić układ ruchu do wzorców
prawidłowych.

Pragniemy zatem zaoferować Państwu profesjonalny program ćwiczeń profilaktycznych i terapeutycznych przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, który ma na celu:
● Prawidłowy rozwój ruchowy dziecka w formie zajęć korygujących oraz zabawowych,
● Wspomaganie harmonijnego rozwoju dziecka,
● Kształtowanie prawidłowych umiejętności ruchowych,
● Kształtowanie i naukę prawidłowej postawy ciała,
● Poprawę ogólnej sprawności fizycznej.

W naszej ofercie znajdą Państwo zajęcia grupowe prowadzone w małych grupach maksymalnie 4 osobowych oraz w zajęcia indywidualne z terapeutą.

Terapie prowadzone są z wykorzystaniem specjalistycznych metod manualnych oraz szerokiej gamy przyrządów i przyborów takich jak rozciągliwe taśmy, piłki, krążki,itp. Nasi mali pacjenci również otrzymają
plan ćwiczeń możliwy do wykonania samodzielnie w domu, co zwiększy skuteczność prowadzonej rehabilitacji.

Zapraszamy serdecznie!